23. ledna 2014

Anorexie

Ahojky,
Po delší době sem přicházím s nějakým článkem, který se netýká videa, povídky nebo něčeho takového.  Tento článek je do soutěže u mého affíka Annie. Téma je anorexie, mohli jsme o tom napsat cokoli a já o tom napíšu svůj názor.

Hodně dlouho jsem přemýšlela o tom, co bych na téma anorexie napsala. Předevčírem jsem se podívala na internet a malinko jsem si o tom zjistila.

Anorexie (nebo- li mentální anorexie) je porucha přijímání potravy. Nejčastěji se vyskytuje u lidí ve věku 14 až 18 let a to zejména u žen/dívek/slečen. Nejčastější příčinou anorexie se stává to, že se člověk nedokáže vyrovnat s nějakou událostí. Například, když se mu někdo směje, že je tlustý nebo, když se mu něco zlého stane (dokonce i z přechodu na střední školu).

Projevy anorexie: Drastické diety
                              Vnímání sama sebe jako tlustého
                              Nespavost a nesoustředivost (zroj: wikipedie)
                              Také, ale často dochází k sebepoškozování
                              Často trpí depresemi a záplavami smutku, osamocení, zoufalství a bezmoci

Anorexie a blogy:  Ano i o anorexii se často mluví na blozích. Sposta blogů anorexii odsuzují, ale vznikly také ''pro ana'' blogy, které anorexii podporují. Tyhle blogy jsou škodlivé a pro dívky velmi nebezpečné. Podporují anorexii a radši by si zvolily smrt, než to, aby vážili normálně.Jejich hesla jsou často ve stylech: 'Anorexie není nemoc, je to životní styl' nebo 'Raději budu mrtvá, než tlustá'


Anorexií trpí také, ale modelky a herečky. 17.listopadu roku 2010 zemřela francouzská modelka Isabella Carová ve věku 28 let. Tato modelka si uvědomovala svojí anorexii a pustila se do boje, proti této zákeřné nemoci. Než umřela stihla nafotit nahé fotky do kampaně, proti anorexii. Tato kampaň byla velmi úspěšná a mnoha lidem zachránila životy. Bohužel Isabella podlehla na následky anorexie a svůj boj prohrála.
Co si o této nemoci myslíte vy? 
Když to shrnu, tak se mi z téhle nemoci leze mráz po zádech.. Ty fotky vyhublých lidí až na kost mi přijdou nereálné. Bohužel je to drsná realita a za většinu případu to těm lidem způsobují jiní lidé, kteří místo toho, aby se je snažili podporovat a uklidňovat, že nejsou tlustí, vplálí do obličeje ať začnou hubnout a poníží je před všemi -.-
5

5 komentářů:

 1. Bože môj, už len keď si pozrieš tie fotografie...
  Zviera mi žalúdok proste. :(
  Teraz je však hrozná doba a každý trpí hlúpymi snami o dokonalej postave. Navyše šikana sa rozširuje po školách na celom svete a podľa mňa je práve ona faktorom, ktorý doženie ľudí k diétam a anorexii.
  :((
  Ale ináč úžasný článok, taký na zamyslenie. ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Anorexie je hrozná věc, a upřímně bych nechala zrušit stránky, které se řídí tím zmíněným heslem, a podporují anorexii. Nemám nic proti hubeným lidem a ani proti tlustým, každý jsme nějaký, ale prostě když někdo je tak vyhublý, že se skoro 'rozpadá,' to mi přijde vážně brutální, až smutné ... a lidi, co někomu nadávají, že je tlustý, ať se jdou zahrabat.
  A článek je skvělý, kéž by si ho přečetli dívky, které anorexií trpí.

  OdpovědětVymazat
 3. Nechápu, že mohou existovat lidi, kteří něco takového podporují..:/

  OdpovědětVymazat
 4. Jak to může někdo podporovat, vždyť to jenom ničí život.. ty obrázky jsou hrozný a teda abych pravdu řekla, radši budu tlustá, než být anorektička, je to hnusný. Ve škole na to spolužačka měla zrovna prezentaci, a je to vážně hnusný, ona sama je hrozně hubená, občas jí kluci říkají anorektičko, ona tak sice vypadá ale není, ale tak ona za to nemůže, má to v rodině.. přesně, je to drsná realita.. ale některé holky to nedokážou pochopit a musí být "ty s dokonalou postavou" a pak už to nezastaví a dopadne to takhle..

  -Nikki

  OdpovědětVymazat
 5. Je to opravdu strašné..

  OdpovědětVymazat