27. ledna 2014

Pod závojom temnoty/ pod závojem temnoty- 5.kapitola

Hlásím se s další kapitolou povídky s Knihofil18 :)
Lily - Knihofil18
Veronica - Bella-Kejtý<3


5. kapitola - Kto z nás dvoch tu pije krv?
Pohľad: Lily
A sakra. Dúfala som, že po tom... ehm... incidente v lese to dievčisko vezme do zajačích a vypadne z tohotu mesta. Asi som sa mýlila. Hlavne, keď som v škole videla, že jediné voľné miesto je pri tej Hlave-Z-Mrkvy.
Môj vodný štít okolo myslel asi nevydržal, lebo Mrkva na mňa zagánila a asi sa ma znažila spáliť na popol. Mám to ja milú spolužiačku, odfrkla som si a znechutene sadla na stoličku.
Tak čo? pomyslela som si a pozerala som sa všade, len nie na Swanovú. Chutilo ti včera?
„Buď ticho,“ zavrčala.
Ale ja som ticho, prostestovala som mlčky. Ústa mám zatvorené, jazyk za zubami.Tomu sa vraví byť ticho, Mrkva, vieš? Poučovala som ju. Otecko ťa to nenaučil?
Čakala som, že mi niečo odsekne, že povie nejakú ironickú poznámku. Čakala som, že mi niečo odvrkne, ale ona neurobila nič z toho, čo ma dosť prekvapilo. Vybrala si zošiť a predstierala, že sa učí. To vážne. Dievča, spamätaj sa. Mala si celú večnosť na to, aby si sa naučila, takže v čom je problém? Nadvihla som jedno obočie.
„Do toho ťa nič,“ zamrmlala.
Zažmurkala som. Povedala to nepriateľsky, ale jej hlas vyznel ináč. Smutne. Čo sa to stalo? Vždy sa tvárila... neviem. Tak nenávistne, možno otrávene, trošilinku povýšenecky. Tentoraz sa jej tvár zmenila na kamennú masku, cez ktorú nič nepreniklo a zdalo sa, že si prilepila ústa so sekundovým lepidlom. No čo? Aspoň budem mať pokoj.
Od Swanovej som teda pokoj rozhodne mala. Lenže tá blonďatá Lici sedela rovno pred nami s nejakou ďalšou vyperoxidovanou pipkou.
Lici sa ku mne otočila. „Vidno, že si hlupaňa,“ povedala snobsky a prehrabla si vlasy. To so mnou flirtuje? Ale ja som na chalanov! „Keď si sadneš so Swerrovou, ona je čudná!“
„Swanová,“ opravila ju Swanová, „sedí rovno za tebou, Amélia.“
„Áno, Lici,“ pridala som sa aj ja. Do jej bledých líc sa nahrnula krv. Odo mňa už iné oslovenie ako toto nebude počuť, tak nech si trhne. „Čo si slepá?“
„To skôr ty si slepá, Krtko, keď nosíš také popolníky,“ zagánila na moje falošné okuliare. Ach, je príjemné byť tak obľúbenou, pomyslela som si sarkasticky.
„Závidíš mi?“
„Čo ti mám závidieť? Že si šprt?“
„Ja aspoň nemám rozum v podprsenke,“ odvetila som jej pokojne. V duchu som však penila. Swanová sa zachechtala a Lici? Tá sa zatvárila, akoby jej dal niekto facku. Aha. Takže rozdávam mentálne facky, kto má záujem – do radu!
„Drž hubu!“ oborila sa na mňa.
„Lebo čo?“ nadvihla som obočie. „Pani učiteľka, Lily Blaková mi povedala, že má držať hubu!“ imitovala som jej piskľavý hlas. „Budeš žalovať?“
Jej líca ešte viac sčervenali. Takže som sa asi trafila.
„Drž hubu!“
„Vieš, Lici, dneska sa dosť opakuješ... si v poriadku?“ spýtala som sa jej. „Rozprávaš rovnaké veci ako pokazené rádio,“ zašomrala som si popod nos.
„Drž hubu!“ Aha. Do tretice všetko najlepšie.
Zagánila som na ňu a mala som chuť dať jej facku. Do dievča bolo tak neznesiteľné, otravné! Neznášala som také bárbinkovské typy.
To dievča mi pilo krv.
A pritom som tu upír ja!


Pohled Veronici:
Hodina matematiky:
Než začne přestávka sedím už v lavici.Rozhlédnu se po třídě a zjistím, že jen u mě je jediné volné místo. No po tom incidentě v lese. No nezbývá mi nic jiného než překonat ten pocit uškrtit jí. Zhluboka se nadechnu a vyndám si z tašky učebnici, sešit a malý penálek kde jsem měla napsané názvy filmů a postav z nich. Vede tam převážně Twilight Sága. Dodnes nechápu ty upíry v ní, ale řekla bych, že s Edwardem Cullen mám docela dost věcí podobným..zamyslím se. No možná ani ne jen čtu myšlenky jako a myslím si, že jsem monstrum. Zamračím se i když dobře vím, že je to pravda.

Do třídy se přivalí Amélie i s nějakou její namyšlenou kamarádkou. Sezení za nimi je to nejhorší, co existuje.I když sezení s Blakovou bude nejspíš ještě horší. Já nevím nic mi neudělala, ale stejně. Uslyšela jsem její myšlenky a kouknu ke dveřím. Sakra už je tu. Povzdechnu si a začnu koukat na ty dvě trapky přede mnou! Blaková přijde k lavici.Posadí se vedle mě a začne mě štvát jejími myšlenkami. Tak co? Jak ti včera chutnalo? Pomyslí si..
,,Buď zticha.‘‘ Zavrčím..
Já jsem ticho.Nemluvila jsem. Zaprotestuje. Radši neutrousím žádnou ironickou poznámku.Vezmu si sešit i s učebnicí a začnu předstírat, že se učím. Děvče zpamatuj se.Měla jsi celou věčnost na to, aby ses učila tak v čem je problém?
,,Do toho ti opravdu nic není!‘‘ Řeknu potichu.Snažila jsem se to říct nepřátelsky, ale bohužel to vyznělo smutně..
Mezitím se stihla do našeho ‘‘rozhovoru‘‘ přimotat i ta velká trapka Amélie.,, Je vidět, že si hloupá Lily.‘‘ Řekne snobsky a já se na ní zamračím. ,,Když si sedneš s Swerrovou, ona je divná!‘‘ Usměje se na mě a já mám sto chudí vlepit jí facku stejně jako když mě Blaková nazvala mrkví..
,,Swanová.‘‘ Opravím jí a Blaková mi přitká..
Zbytek hodiny je radši ignoruju a dělám, že se učím.Jenom se malinko uchechtnu poznámce Blakové ohledně Amélie. Asi kdybych měla po ruce kýbl z vodou vylila bych ho na Amélii.

Hodina biologie:
Když vcházím do třídy, dostanu pocit jako bych dostala facku.Jelikož je zase vedle mě jediné volné místo a ona sem chodí na biologii. Zamračím se a sednu si na své místo. Pomalu, ale jistě si začínám říkat, co jsem komu provedla, že mám takové štěstí? Nechce kousek mého štěstí? Já mu ho mile ráda věnuju. Podívám se z okna. Venku prší a je chladno. Úžasné. Dnešek nemůže být lepší. Mezím si ke mně Blaková naštvaně přisedla. Stejně jako já nebyla nadšená a ani se jí nedivím. Asi měla Amélie pravdu jsem divná. Měla by jsi zmizet.Není tu místo pro nás dvě. Swanová! Pomyslí si Blaková..
,,Možná tak ty bys měla zmizet.‘‘ Zavrčím, ale najednou se mi nahromadí slzy v očích.
Zvednu se a běžím na dívčí záchodky. Slyším hlasy za mnou jak volají : ,, Veronico, co se děje ?‘‘

Byli zmatení, ale já nechci, aby viděli jak brečím. Znají mě jinou. Po deseti minutách se uklidním a odejdu do třídy. Blakovou začnu ignorovat a začnu koukat do zdi až po zbytek hodiny.
3

3 komentáře:

 1. Páni, krásná povídka! Přečetla jsem si i předchozí kapitoly, a moc se mi to líbí :) Pokračuj! Tvé povídky se krásně čtou :)

  OdpovědětVymazat
 2. Úžasná část, zase..:) :3 Ty máš vážně ale talent na to to psát:333

  -Nikki

  OdpovědětVymazat
 3. nestíhám, budu si muset přečíst ty předešlé až budu mít čas =)

  Hannah
  http://hannah-montana-twilight.cz/

  OdpovědětVymazat