27. května 2015

Konec je jenom ZAČÁTEK - 12.kapitola


Pro samou kosmetiku a pro filmy/ videa a všechno dalšího jsem zapomněla na hlavní pointu blogu. Povídky. To, co mě naplňuje ze všeho nejvíce, to co mě nejvíce baví :) Asi si připravím nějaký plán a podle něco budou vycházet články pravidelně, aby tu aspoň jednou do týdne nějaká povídka byla. :) Konečně musím tuhle dopsat a můžu se pustit na nové :) Snad se vám bude povídka líbit :)
by: http://lays-delush.blog.cz/



Před pár vteřinami nastalo přesně to, čeho se River tak bála. Všechno se během několika sekund událo tak rychle. Rozlétly se vchodové dveře a rozbila se všechny okna. River s Anthonym rychle vstali a rozhlíželi se kolem sebe. ,,Dobře, bylo to znamení.‘‘ Konstatoval se stejnou chvíli, kdy se do místnosti přiřítil River známý.
,,Nepovídej.‘‘ Řekla ironicky a pohlédla před sebe.
,,Á naše River.‘‘ Posměšně se zasmál.
,,To si děláte legraci! Victore, ty jsi měl být mrtvý! Zabila jsem tě!‘‘ Nevěřícně pohlédla na Victora, který stál před ní.
Anthony si ochranářsky stoupnul před River. ,,Víš má milá zlatá, všechno to byla jen hra. Strategický plán. Na všechno si nalétla. Ty i ten tvůj rádoby ochranář. To já očaroval tvého otce, to tvůj otec pracoval pro mě. Za vším si hledala svého otce a přitom toho pravého zloducha si měla stále na očích. Si trapná River a dost hloupá.‘‘ Vysmál se ji.
Anthony zaťal pěsti a Riv ho chytla za zaťatou pěst na znamení, aby počkal. ,,Si stejný idiot jako já naivní. Víš, Victore, řeknu ti jednu věc. Jsi možná dobrý kouzelník, ale mizerný hostitel. Nestaral ses o mě a já svůj slib splnila, už jednou jsem tě zabila a klidně tě zabiju znovu. ‘‘ Pronesla.,, Ale nejdříve zabiju svého otce a až pak tebe, protože budeš třešničkou na dortu.‘‘ Podívala se mu do očí.
                Anthony se začal prát s Victorem, zatímco River se snažila rychle najít svého otce. Nehledala ho dlouho. Stačilo jí pár sekund – dobře možná minuta, ale našla ho. ,,River, zlatíčko – ‘‘
,,Nech si tyhle sladké kecy! Nechal si zabít mámu a teď si hraješ na chudinku? Víš, co ti řeknu? Jsi ubohej srab, který se neumí postavit, před vlastní problém! Já vím, že celou dobu za tím vším stojíš ty! Victora jsi oživil ty! Teď Victorovo báchorkám se nadá věřit, jsou tak trapné a ohrané! Zabil jsi každýho, kdo ti zkřížil cestu. A teď já zabiju Tebe!‘‘ Skočila mu do řeči River a zaťala pěsti.
,,Zlatíčko, proč si to myslíš?‘‘ Otočil se k ní zády.
,,Máš pravdu, neměla bych si to myslet.‘‘ Změnila strategii.
,,Tak jsi hodná.‘‘ Přišel k ní s jednou rukou za zády.
River nic neodpověděla, věděla moc dobře, co má za zády. Nůž s otrávenou čepelí. Rukou naznačil, že ji obejme a v té chvíli vystřelila jeho ruka s nožem k Riverininýmu břichu, ale River to stihla včas zastavit.
                Z místnosti, kde se odehrával boj Victora s Anthonym, se ozval řev. Anthonyův řev. Řev plný bolesti. River se za ním chtěla rozeběhnout, ale nemohla. Měla momentálně, co dělat, aby udržela bezpečnou vzdálenost čepele od jejího břicha. ,,Umírá ti přítel. Když zemřeš, zastavíš tak jeho utrpení.‘‘ Pronese zlomyslně její otec.
,,On to zvládne.‘‘ Zalže a stále se snaží držet bezpečnou vzdálenost.
Ne nezvládne to. V duchu začala panikařit. Bylo jí do breku. Vzpomněla si na maminku. Kéž by tu teď byla s ní. Kéž by jí pomohla. Kéž by nikdy nezemřela. 
,,River, vím, že je toho teď na tebe hodně a, že ti je teprve 8, ale vím, že jsi silná a dokážeš se o sebe postarat. Jen mi slib ještě jednu věc. Nikdy nikomu nevěř. Budou se snažit se tě zmást. Nenech se ovládat emocemi a důvěřuj svému rozumu, ať se stane cokoli.‘‘ Se slzami v očích jí její matka obejme..
Podívala se na River. A očima jí řekla: ,Promiň broučku, ale takhle to musí být. Je to osud.‘. River jí pochopila.
River se vybavili zážitky s maminkou těsně před tím, než jí Victor zabil. Vrátila se jí síla.
                Rychle otočila otcovi dlaně držící nůž proti němu a zatlačila takovou silou, že nůž zabodla do otcova břicha. Svezl se na zem. ,, Jak si mohla.‘‘ Pronesl poslední větu.
,,Navždy, pamatuješ?‘‘ Zašeptala a rychle běžela do pokoje, kde se odehrával boj.
                Když přiběhla do místnosti viděla Anthonyho, který seděl na podlaze, ale nikde neviděla Victora ani jeho tělo. ,,Co se stalo?‘‘ Klekla si k Anthonymu a utřela mu krev z čela.
,,Utekl mi. Riv promiň mi to…‘‘
Dala mu prst na ústa. Umlčela ho. ,,To bude dobré.‘‘ Řekla klidným hlasem a pousmála se.
,,Nedá ti pokoj.‘‘ Smutně pohlédl na River.
,,To vyřešíme, až budeš v pořádku.‘‘  Snažila se ho uklidnit a koukala se na jeho rány.
Vypadalo to, že má zlomené žebro a pár modřin. Rychle si utrhla z trička kus látky, kterou mu položila na krvácející ránu. Rychle vstala a doběhla po lékárničku. Anthony ani nestihl postřehnout, že byla pro lékárničku. River se na něj usmála a vyčistila mu ránu. Věnoval ji vděčný úsměv. 
                Pomalu se stmívalo. River došla do její ložnice a rozestlala postel, pro Anthonyo. Poté došla do místnosti, kde se opíral o křeslo a pomalu mu pomohla vstát. ,,Dneska spíš u mě v posteli.‘‘ Usmála se, pomalu s ním došla do ložnice.  
,,To není nutné.‘‘ Slabě zaprotestoval.
,,Mě to nezajímá Anthony.‘‘ Odpověděla a položila ho na postel.
Přikryla ho a políbila ho na čelo. ,, Dobrou noc.‘‘ Zašeptala a zhasla lampičku.

Odešla do pokoje, kde se odehrál souboj mezi ní a jejím otcem. Ležel na podlaze s nožem zabodnutým v břiše. ,,Promiň.‘‘ Zašeptala, vytáhla nůž z jeho břicha a pak mu oddělila hlavu od těla.  Změnil s v prach. Dělalo se jí z ní samotné špatně. Chtělo se jí brečet. Věděla, že se z ní právě stal sirotek a věděla, že tohle bych teprve začátek, a že konec bude o dost horší. Nechtěla věřit tomu, že zabila vlastního otce. Její otec byl pro ni srab, litovala toho, že ho zabila, ale jinak by zabil on ji. Možná by to bylo lepší a možná by ji pak pomstil Anthony. Teprve teď jí došlo, co pro ni Anthony znamená. Bylo to víc kamarádská láska, tohle byla čistá láska. Náklonost. Touha po jeho objetí. Touha po tom, aby se mu nic nestalo. Touha po tom, aby ji ochraňoval.  Její nenávist se změnila v lásku.
1

1 komentář:

  1. Chodím sem každý den a koukám, žádný komentář...
    Není to tak, že by mě to nezajímalo, co píšeš, ale je to 12. kapitola... abych byla trochu v obraze a tak, musela bych si přečíst staré díly a na to nemám bohužel čas :/ Snad chápeš ... Hlavně se nenech odradit :3

    OdpovědětVymazat