15. července 2015

Označená - P.C. Castová - Kristin Castová|Recenze

Ahojky :)
Na nějakou dobu jsem dala pokoj s recenzemi na knihy, ale ty se asi brzo vrátí. Nicméně dneska tu mám Školu noci 1.díl, který nese název Označená. Na celou sérii knih má každý úplně jiný názor. Někdo říká, že první díly jsou mega a někdo říká, že ty první díly už stojí za nic. Tuhle knížku jsem dostala k Vánocům (mám takový dojem, že k Vánocům a ne k svátku) od jedný z nejlepších kamarádek. Popravdě mě tenhle fenomén moc neuchvátil nikdy a jak to se mnou dopadlo i potom, co jsem si přečetla první díl? To zjistíte v recenzi :)

Autor: P.C. Castová - Kristin Castová
Název:  Označená
Série: 1. Školy noci
Počet stran: 304
Žánr: Fantasy / dobrodružný / thriller
Anotace/ děj:  Šestnáctiletá Zoey Redbirdová se hádá s rodiči, právě se rozešla s přítelem a poslední, co jí ještě schází, je začít se měnit v upíra. Jenže právě to se stalo a Zoey musí přestoupit na speciální školu pro upíří mláďata. Jediný, s kým si v ní nepadne do oka, jsou členky elitní školní organizace Dcery temnoty a zvlášť její příšerná předsedkyně Afrodita. Za jejich zdánlivě nevinnými rituály se skrývá něco hodně ošklivého... Označená otevírá úspěšnou řadu příběhů pod titulem Škola noci o výjimečné, a přitom docela obyčejné budoucí upírce Zoey, která je předurčena k velkým věcem, i když o to vlastně moc nestojí Série si podobně jako Stmívání Stephenie Meyerové získala spoustu čtenářů, příznivý kritický ohlas a jednotlivé díly se pravidelně dostávají do čela bestsellerových žebříčků. (zdroj)
Slovo čtenářky: Tuhle knížku jsem přečetla za jeden den. Ze začátku pro mě byla dost nudná a začetla jsem se do ní až asi od půlky. Nápad na děj knížky se mi moc líbí a knížka to špatná taky není, ale není to něco, co bych osobně vyhledávala a není to nic po čem bych si řekla, že nutně potřebuju další díl téhle série. Čekala jsem, že to tak bude, ale opak je pravdou Hodně lidí to opravdu srovnává se Stmíváním a možná někoho urazím, ale Stmívání je něco, co mě úplně stáhlo do děje a chtěla jsem pak hned číst další díly. Bavilo mě, zatím co tohle jsem si jen přečetla a dál nic. Tady to prostě nejde. Navíc je mi děsně nesympatická Zoey. 
Hodnocení: 80%
6

6 komentářů:

 1. Zrak na tuhle knihu mi v knihkupectví padl několikrát, ale musím se přiznat, že mě obal nijak nezaujal. Ale nedalo mi to a přečetla jsem si na databaziknih komentáře ostatních čtenářů této knihy ... Někomu se to líbí a někomu ne. Ostatně, každý máme rád něco jiného, že ano?
  (Asi raději zůstanu u Edwarda, Belly .... Drákuly .. mmm ... )

  OdpovědětVymazat
 2. O téhle sérii jsem už slyšela, ale moc mě neláká si to koupit nebo přečíst.. a navíc je fkt, že já už mám tak trochu upírů plné zuby..

  OdpovědětVymazat
 3. O této sérii jsem ještě neslyšela. :) Možná že si jí přečtu. :)
  Pěkná recenze :D

  OdpovědětVymazat
 4. Obálka není špatná, ale děj mě extra nezaujal.

  OdpovědětVymazat
 5. Neznám, ale nezní to tak špatně :)

  OdpovědětVymazat
 6. Děj se mi docela zalíbil, určitě se po ní v budoucnu podívám.. o sérii už jsem určitě někde slyšela, jen si nevzpomínám kde. Moc pěkná recenze, určitě je dělej častěji.

  OdpovědětVymazat