4. srpna 2015

Místnost sebevrahů | Recenze

Ahojky :)
Máte někdy takové ty...ehm.. nálady, kdy byste se nejraději uzavřeli do sebe a dělali, že neexistujete, nebo, že svět kolem vás neexistuje? Já občas takové chvilky mám. Nic mě nebaví a jsem opravdu schopna koukat hodinu do zdi a přemýšlet nad blbostmi. Ani nevím, jestli se vám s dnešní recenzí trefím do vkusu, ale dnes tu mám recenzi na polský film Místnost sebevrahů, který je pojatý z úhlu puberťáků, kteří experimentují. A jaký na ten film mám názor? To zjistíte v článku :)


Režie: Jan Komasa
Žánr: Animovaný / Drama / Thriller
Délka: 110 minut
přes: http://lavidaesbella.blog.cz/
Děj:  Dominik žije jako normální kluk. Jeho rodiče jsou bohatí, takže si Dominik užívá luxusu. Má skvělou přítelkyni a noho přátel, kteří si ho váží, ale na jemu osudném večírku se všechno zvrtne. Dominikův nevinný polibek všechno změní. Začne se uzavírat do pokoje  k počítači, kde se píše s dívkou, která ho po sléze donutí k něčemu, co by ho v životě nenapadlo. Ta dívka ho zavede do Místnosti sebevrahů, ze které už neunikne.

Názor:  Na začátek by bylo asi dobré říct, že film se nikdy nepředaboval a existují k němu pouze titulky. Takže jsem na celý film koukala v polštině s českými titulky. většině jsem rozuměla i bez titulků. Na film jsem narazila náhodou, když jsem si prohlížela YT, a tam na mě vykoukla písnička Monster s části z tohoto filmu. Už kdysi jsem na film viděla obrázky a vždycky se mi hrozně líbil Dominik a co vám budu nalhávat, film, který je z emařského prostředí je vždy něco pro mě. Jasně musíte to brát s nadhledem. Film se mi na jednu stranu hodně líbil, ale na druhou stranu jsem z něj měla hrůzu a děsil mě. To, co dělal Dominik, a jak naprosto podlehl dívce, kterou ani neznal a chtěl jí pomoc. Prostě nějak jsem si po skončení filmu uvědomila, co vše se může stát. Obzvláště jsem obrečela konec. Děj jako takový se mi docela líbil, ale byly i věci, které byly až moc přehnané (a právě ty mě děsily). Popravdě tenhle film mi stačilo vidět jen jednou a už se na něj asi nikdy nepodívám, i když možná jo. Jo a abych nezapomněla jediný, co mě štvalo na filmu bylo to, že přeháněli s emaři, protože se takhle nechovají. Ale uznávám, že na to, že to byl polský film, tak mě mile překvapil.
Hodnocení: 70 %


Trailer:  
7

7 komentářů:

 1. NO, zní to zajímavě, ale nepodívám se na něj. Není to můj šálek čaje. :) Každý má rád něco jiného. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Takové chvilky mám někdy také:)
  Anotace mě děsí :D Zaujalo mne to, ale nejspíše bych se na to nepodívala,no.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to je přesný můj oblíbený styl filmů. Dnes odpoledne nemám co dělat, tak si tím asi zkrátím chvilku. Díky za tip :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tak na ten koukat nebudu ! :D

  OdpovědětVymazat
 5. Jeee dakujem za tip na film, prave sa citim ze nechcem existovat a toto si urcite dnes pozriem.

  OdpovědětVymazat
 6. Promiň za spam - Od dneška nebudu na blogu. Tak mne prosím omluv z obíhání a kontrol. Nevím, do kdy na blogu nebudu, ale články jsou přednastavený.

  OdpovědětVymazat
 7. Zní to zajímavě. Takový pokles... z vysoké úrovně. Neviděla jsem to, ale zní to zajímavě.
  Jo a už nebudu třídit affs do kategorií, ale ty by jsi teď byla v good :)

  OdpovědětVymazat