18. září 2015

My little own word

by: http://www.buzzquotes.com/my-own-world-quotes

Ahojky :)
Vítám vás u dnešní úvahy s názvem 'Můj malý vlastní svět'. Ani nevím, jak mě napadlo zrovna tohle. Teda vlastně vím, ale nevím, jak bych to vysvětlila. Často se zamýšlím nad tím, jestli mi někdo rozumí na 100%. Jestli někdo ví, proč udělám zrovna tohle rozhodnutí v danou chvíli? Proč jsem urážlivá, nebo proč jsem si nechala dát modrou do vlasů? Proč chci tetování a líbí se mi piercing? Proč jsem závislá na hudbě?Když jsem byla malá, tak se mnou moc lidí nemluvilo. Ve škole jsem do nějaké 6. nebo 7. třídy byla jako malá šedá myška, která se lidem docela vyhýbala. Až na druhém stupni jsem začala hodně mluvit se spolužáky a chodit ven. Do té doby jsem se lidem stranila. Nevím proč, ale sama moc dobře vím, že na gymnázium mi potrvá dlouho než se zařadím do kolektivu.

Někdo se mě ptal, proč píšu povídku. Většinou jsem na tohle vždycky s úsměvem odpověděla: ,,Protože mě to baví a unikám tak do vlastního světa.'' A tímto se už konečně dostávám k pointě.  Psaní je pro mě únik do reality, která je růžová a veselá. Nejsou tam lidi, které nemám ráda a všechno je dokonalé. Přesně stejným způsobem unikám od týhle reality písničkami. Je pravda, že jsem na hudbě závislá a nejradši při ní přemýšlím a představuju si něco, co se nikdy nestane.

Mám takový dojem, že tohle jednou za čas dělá každý. Mít svůj vlastní maličký svět není špatný. Aspoň člověk na malý moment může zapomenout na své trápení a třeba pak najde i nejlepší způsob, jak své problémy vyřešit.

Díky tomuhle mám i blog. Je to další můj malý unik z reality. Nikdo na mě nekouká s otevřenou pusou a nekomentuje moje vlasy nebo to s kým chodím (což může být každýmu doslova ukradený). Nikdo mě neodsuzuje, protože mám ráda tohle nebo tamto. Nikdo mě ani neodsuzuje kvůli tomu, že chci tetování.

Tím chci říct, že sny do mýho světa prostě patří. Plním své cíle a snad se mi to povede brzy...

Máte svůj vlastní svět? :)
5

5 komentářů:

 1. Já mám taky svůj vlastní svět. :)
  Zajímavý článek :)
  lifeis-beautiful.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Já jak kdy, pěkná úvaha. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ano, ano. Každý něco má ale občas to nepřizná ostatním a ani sobě.
  Já mám hodně úniků od reality.:)

  OdpovědětVymazat
 4. Taky si takhle říkám, jestli mi někdo rozumí a tak ... myslím, že na 100% asi ne.
  Taky jsem se docela lidem stranila.
  A teď ... jsem vcelku dost společenská :D
  Já a psaní .. to je moje. Bez psaní bych nemohla být!! Ne úplně a bez hudby taky ne!!
  Maličky svět... Já tomu říkám "moje bublina" :D Zrovna jsem se o tom zmiňovala v článku :D
  Hezký článek :) A hodně štěstí :)

  OdpovědětVymazat
 5. Krásný článek :).
  Já na gymplu našla ty nejlepší kamarádky, které mi doopravdy rozumí a jsem strašně ráda, že jsem ty moje holčiny našla <3.
  Ale i tak mám hdoně úniků od reality, a celkem živých :).

  OdpovědětVymazat