15. října 2015

Autummal DIY :)

Ahojky :)  Jak jsem se už zmiňovala v tomhle článku, tak pro vás mám jedno udělej si sám. U dnešního návodu vám stačí použít jenom fantazii a trpělivost a věřte mi, že to zvládne opravdu každý a věřím, že i o stoprocent líp než já. :D

Přiznávám, že původně měl být úplně jiný návod, u kterýho nevím, jestli se pokusím znovu udělat. Možná až příští rok. Stejně tak jsem přemýšlela o DIY s dýní, ale spíš to nechám na příští rok, kdy toho snad udělám víc a budu se snad i víc blogu věnovat. Tak a jdeme na to :)

P.s: Stalo se vám někdy, že u vás sněžilo v říjnu? Já jsem včera byla v šoku, když jsem se podívala z okna a všude byl sníh. Jako jo mám ráda zimu a sníh, ale sníh mám ráda v zimě ne na podzim.. naštěstz už včera většina sněhu roztála a dneska u školy byly jen nějaké zbytky :D

Budete potřebovat:
 • Sklenici na zavařování ( je jedno jaká velikost, ale menší bude asi lepší na vkládání svíčky a hlavně bez nějaké nálepky nebo etikety)
 • Spoustu listů 
 • Nůžky
 • Lepidlo ( herkules nebo nějaké, které dobře lepí na sklo)
 • Čajovou svíčku
 • A nakonec můžete použít noviny

1. Nejdůležitější je očistit a trochu osušit listy. Já jsem ty listy brala v den, kdy pršelo, takže jsem si vzala kapesníčky a postupně jsem po jednom listy otírala. Přitom jsem zjistila, že jsem na nich broučky, takže jsem následně šla opláchnout, aby listy byly čisté a znovu jsem je usušila. Je lepší mít, jak velké, tak malé listy a jako hlavní poznámka - budete jich potřebovat docela dost. 
2. Teď přišla na řadu sklenice, kterou jsem opláchla a pořádně utřela do sucha. Pro menší představu jsem si obložila sklenici listy, abych zároveň i zjistila, jestli jsem nasbírala dost listů, protože začalo znovu pršet a mě už se do deště nechtělo.
3. No a teď už se pomalu posouváme do fáze lepení. Nevěděla jsem, jestli by to lepidlo na papír udrželo ( a hádám, že stopro ne, když měl problém i herkules), proto jsem do ruky popadla herkules a začala jsem postupně lepit listy. Nejdříve jsem začala lepit největší listy, abych měla menší základ olepené sklenice. Lepila jsem tak, že jsem na listy nanesla hodně lepidla - no spíš jsem naťupkala lepidlo na list a prsty jsem to rozetřela po celém listu. Následně jsem list přiložila na sklenici a chvíli jsem počkala než se to tam přilepí ( a že to trvalo dlouho..nicméně jsem tak toho lepidla dala moc a začalo téct všude, i když na druhou stranu aspoň ty listy zůstaly na sklenici)

4. Takhle jsem postupovala dokud jsem nepolepila celý obvod sklenice. Pak jsem si vzala nějaké další listy, které jsem rozstříhala na půlku. Tím jsem polepila sklenici na místech, kde nebyly velké listy. Později jsem to rozstřihávala i na kousky, které se mi tvarově hodili na prázdné místo sklenice.  Upřímně není to žádná věda, jenom se snažíte polepit celou sklenici, aby tam nebylo žádné volné místo.
5. Nakonec můžete přilepit ještě nějaké malé listy, kam se vám chce. Já to nalepila na místa, kde se mi odchlipovaly velké listy. Upřímně je to docela o nervy, obzvláště, když se vám list přilepí jinam nebo vám ukápne lepidlo. Nicméně výsledek v noci stojí za to.
6. Finální bud zní jednoduše- nechte to pořádně zaschnout. Mně to uschlo asi za den až dva, ale drží to tam jako židovská víra.  A celková doba výroby byla tuším okolo hodiny -2 hodin, což není zase až tak hrozný a opravdu se u toho zabavíte, protože doporučuju pustit si oblíbenou muziku, ať vám to rychleji uteče :)
 A rada nakonec: Jestli chcete, aby se listy krásně leskly nastříkejte na to lak na vlasy,  který to zpevní a dodá tomu menší lesk.

Není to tak těžké ne? :)

7

7 komentářů:

 1. Jůů, tohle plánujeme s kolegyní dělat s dětmi ve družině :) Akorát ještě přes všechny listy napatláme lepidlo, aby se hezky leskly :) Jinak je to paráda :)

  OdpovědětVymazat
 2. Je to pěkné, ale na mě až moc velký kýč, mám radši jednoduché desingy na svícny.

  OdpovědětVymazat
 3. To je moc hezké DIY.
  Nádherné a možná i zkusím!
  Já právě tento týden chci udělat nějaké DIY a přidat na blog :)
  DIY na podzim mě baví a líbí se mi.

  OdpovědětVymazat
 4. Tohle znám:) Moc se mi to líbí a taky si to udělám. Díky že jsi mi to připomněla. A musím říct že to umíš hezky vysvětlit. Ačkoliv obrázky co jsi nafotila to vlastně vysvětlí za tebe;)

  OdpovědětVymazat
 5. Vypadá to dost dobře, ale já jsem moc líná, takže bych si to od tebe radši koupila :D

  OdpovědětVymazat
 6. Zajímavý nápad :)
  Asi to neudělám, jelikož nejsem na takové věci. :)

  lifeis-beautiful.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Je to poměrně jednoduché a vypadá to moc pěkně :) Já na takové dekorace nejsem, takže neplánuji dělat, ale je to fakt super DIY :)

  OdpovědětVymazat