15. listopadu 2015

#PrayforParis

by:http://www.vocativ.com/news/250347/prayforparis-attacks-terror-paris-bataclan-fusillade/

Ahojky. Po opravdu hodně, ale hodně dlouhé době se vám ozývám. Omlouvám se, že jsem se neozvala dřív, a že jsem ani neoběhla affíky. Nějak jsem nestíhala a teď před čtvrtletím se učitelé zbláznili..no, to ale asi znáte všichni :)

Docela mě v poslední době začíná mrzet v jaké době žiju. Začíná mě nudit téma okolo uprchlíků, které se tu řeší minimálně půl roku. Jasně na jednu stranu je chápu, ale co si budeme nalhávat - utekli pouze ti, kteří chtěli za lepším životem a ti, kteří se opravdu bojí, tam přes to všechno zůstali. Nebudu nikoho soudit, nevidím do toho, ale takhle mi to přijde. Možná tím rozpoutám debatu, kdy se mnou budete všichni nesouhlasit, ale zajímalo by mě, proč teda, když se bojí války a utekli, tak proč si vybírají jenom bohaté země jako je třeba Německo a my jsme jenom stát přes, který prochází? Už jenom díky tomuhle mi to přijde divné, kdybych se opravdu bála války a utekla bych, tak bych přijala jakoukoliv pomoc a nevybírala bych si, jako většina z nich. Navíc státy se o ně starají pomalu víc než o vlastní lidi a upřímně to je asi jedna z věcí, které mě na tom všem nejvíce mrzí. Je mi líto třeba dětí, na které se nedostanou peníze a dají se raději uprchlíkům.Asi jste si všimli, že všude po facebooku a instagramu jsou fotky Paříže s nápisem: #PrayforParis, Určitě jste zaznamenali, že v pátek 13.listopadu večer se uskutečnil obrovský atentát, při kterém zemřelo přes 100 lidí. Hashtag Prayforparis, má znamenat něco v tom přeneseném významu, že se modlíme za Francii. Hodně lidí, tak chtělo vyjádřit svůj soucit celé Paříži a snažit se jí podpořit. Na facebookových sítí můžete vidět stovky profilovek s francouzskou vlajkou. Upřímně moc mě mrzí, že se něco takového stalo. Těch atentátů bylo několik a bylo celkem 8 atentátníků, kteří také zemřeli. Bohužel podle všeho Islám i nadále vyhrožuje Francii.

Podle mě se něco takového vůbec nemělo stát. Souhlasím s hodně lidmi, že by už někdo měl konečně zakročit. Zastavit to, než přijdou o život další nevinní lidé, kteří nikomu nic neudělali. Podle mě je tohle bezcitnost a bezpáteřnost a nechápu, jak někdo vůbec dokázal něco takovýho udělat! V pátek jsme psali ve škole výstupní modulový sloh. Tam jsme měli téma a měli jsme na to napsat úvahu. Všechno se stahovalo ke knížce O myších a lidech, kde George zabil Lennieho. Jedno z témat bylo, jestli by jsme to taky dokázali.K tomu téma jsem napsala, že bych to nedokázala. Nedokázala bych žít s tím, že jsem nevinnému člověku vzala život. Nedokázala bych žít s těmi výčitkami svědomí.

A co si o tom myslíte vy?
8

8 komentářů:

 1. Ahoj :) Mám pocit, že škola je momentálně přednější, blog nikam neuteče :)

  Podle mého je útěk uprchlíků promyšlený a je za ním něco většího, protože proč začali utíkat až teď, když válka u nich zuří už kolik let. A teprve teď začnou utíkat? To je nelogické.. Co ukazovali fotky a videa, tak utíkají převážně muži. Kde jsou děti a ženy? Těch je tam velmi málo (tedy co jsem viděla fotky a videa). Ti nemají právo na život? Ti by měli být první, kteří budou "evakuováni".

  To, co se stalo ve Francii je smutné. Nemělo se to stát, ale stalo se to. Bohužel, sebevrazi, kteří bomby odpálili mají jinou víru a pro ně všichni, kteří nemají stejné vyznání, jsou .. nečistí? Odpad? Jsou zaslepeni něčím, co ani není. Chtějí ovládnout svět? Kdo ví... Je to hrozné..

  A co se týče fb... Tím, že si změníme profilovky... Životy to nevrátí...

  OdpovědětVymazat
 2. ~Čaué~
  Ačkoli je to hodně smutné téma.. napsala jsi to hezky.
  Jo... na to, že nesleduji televizi ... už vím také, co se stalo.. je to hrozné.
  Co Francie proboha udělala? Co Arabům hráblo? Že je baví pořád válčit a všechno ...
  Evropa se o uprchlíky stará ... a ... no prostě. Nechápu to.
  Tak se měj ..

  OdpovědětVymazat
 3. Je strašné, co se taky všude děje. Snad konečně někdo zakročí, protože nejde, aby dál umírali nevinní lidé.
  -CrazyJull

  OdpovědětVymazat
 4. Mě to strašně mrzí, co se stalo.
  Od té doby se hodně bojím, že se stane něco dalšího.... :(
  V sobotu ráno jsem se vzbudila a na instagramu #PrayforParis a tak jsem si hned šla číst, co se stalo.
  Hrozně moc mě to štve, mrzí ... :(

  OdpovědětVymazat
 5. Přesně také mě to uprchlické téma, téma zabíjení přestává bavit, vždyť ty zpravy nejsou o něčem jiném proboha. Vždycky jsem si říkala jak my se máme dobře že lidé před 100lety museli makat na polích a že bych nechtěla asi žít v té době, ale když nad tím ted uvazuji...možná bych raději žila tam než v tomhle světě.

  http://nicobadley.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 6. Jak slyším ze všech stran o uprchlících, tak si myslím, že už Německo a Švédsko už nechtějí další uprchlíky. Města nemají na to, aby uklízeli odpadky navíc, které jsou od uprchlíků.
  Nechápu, jak někdo může udělat atentát. Tolik lidí přišlo o život. Vždyť ty atentátníci si neváží života a tolik lidí by chtělo žít.

  lifeis-beautiful.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Podívej se na můj článek. Tam se k tomu vyjadřuji více.. A ti uprchlíci? Nenormální.. Pořád si stěžují. měli by být rádi že jsou. A hlavně. Jak koukám tak jsou to čuňata co po sobě neuklízí a nechávají po sobě bordel. Sestra je na cestě kolem světa. Fotila nějaké letiště kde byli. A co tam po nich zbylo? Bordel. Hrůza děs. Spalují nike bundy. Někdo si je nemůže ani dovolit a oni ty věci spalují. prý aby měli méně věcí. To není normální..
  A ta paříž? Vyjadřovala jsem se v článku.. Já jsem spíše už v téhle situaci pro PrayForEveryone.. Máme na to myslím si podobný názor..

  OdpovědětVymazat
 8. Zavřít hranice a pomoct lidem v těch státech. Lepší řešení nevidím. Netrvdím, že je to jednoduché, ale už se sakra něco musí dělat. Je mi líto těch lidí, kteří potřebují pomoci (k tomu, jak někteří tu pomoc v jiné zemi odmítají se radši ani nebudu vyjadřovat), ale bohužel nejde poznat, jestli se právě přes hranice dostává obyčejný člověk, co chce mít klid, nebo nějaký debil z IS.

  OdpovědětVymazat