16. prosince 2015

Nákupní šílenství, Vánoce?

By: http://the-adorable-jlc.tumblr.com/

Ahojky :)
vzpomínám si, že když jsem byla malá, tak jsem se vždycky těšila na Vánoce. Na to, jak budeme všichni spolu, a že přijede táta. Tátu jsem viděla vždycky jednou do měsíce, protože je a byl řidič kamiónů. Těšila jsem se na koledy a dárky pod stromečkem. To jsem byla opravdu hodně malá. Postupem času jsem z toho nějak vyrostla. Na vánoční atmosféru se těším pořád. Vánoce jako takové mám ráda, jen nemám ráda to šílenství okolo. O jakém šílenstvím mluvím, tuší určitě každý z vás. Nakupování a balení vánočních dárků.by:https://www.tumblr.com/search/no%20christmas%20tree
Celkově jsem asi trochu rozbitá. Protože nemám celkově ráda nákupy. V tomhle jsem často poslouchala, že jsem jako kluk. Jenže jak tak zjišťuju, tak znám hodně kluků, které nakupování baví a odreagují se. Pro mě je to spíše stres. Cítím se nesvá v davu lidí a o to horší jsou pro mě vánoční nákupy, kde jsou tlačenice lidí a nehorázné fronty u pokladen. Nejhorší na tom je, že tyhle šílenství začínají už koncem listopadu a trvají až do 23.prosince. Často v tom spěchu zapomenu, co jsem vlastně chtěla komu koupit. A když to koupím, tak se až do Vánoc bojím, jestli se to dané osobě bude líbit.
By: https://www.tumblr.com/search/xmas%20tree%20gif

Popravdě jsem úplně nejšťastnější, když mám koupené dárky doma hezky zabalené a schované. Jenže většinou se morduju s jejich zabalením. Letos to balím na etapy, protože když jsem byla nemocná, tak jsem pár dárků už zabalila a nějaké nám s bráchou chybí dokoupit. I když přiznávám, že balení dárků s bráchou je docela sranda. Aspoň si nepřipadám jako jediná nešika :D.
Teď mě tak napadá - Jaké by byly podle vás dokonalé Vánoce? :)
U mě by asi vypadaly tak, že by všude byl sníh - který zřejmě letos nebude :/ - a dárky bychom si rozbalovali u krbu, ve kterém by hořel oheň a hrály by koledy. Ale asi nejdůležitější by bylo, že bych tam měla svoje nejbližší :)

By:http://thfrustration.tumblr.com/post/61755319119/drabble-merry-merry-christmas-sweetheart

3

3 komentáře:

 1. ~Čaué~
  Jáj, řidič kamionu ... ti moc doma nebývají. Prý. Mojí mamky nevlastní táta je řidič kamionu.
  Já, když jsem byla malá a ještě jsem s bráškou věřila na Ježíška... jsem byla natěšená.. teď nevím z toho, že existuje Ježíšek, nebo že dostanu dárek.
  Teď zkrátka nevím, jestli mi šlo víc o to vidět Ježíška, nebo mít dárky.
  Já mám ráda tu Vánoční atmosféru...
  Nakupování a balení dárků jako šílenství nevidím. Člověk jen musí vědět jak na to. Rozhodně tento rok jsem si nakupování dárků docela i užila :) Dárky jsem začala kupovat asi v listopadu ... a během měsíce jsem všechno nakoupila. Akorát včera jsem dopletla jeden náramek pro kamarádku a zabalila, ale jinak cajk a hotovo a klid. Už jen předat :D
  Já také nikdy neměla ráda nákupy. Nikdy jsem nechápala ráda lidi, co rádi nakupují... ale když člověk ví, jak na to a umí to dělat s klidem.. je to fajn.
  V davu lidí se taky často cítím nesvá.. spíš dřív.
  Tak nakupuj dárky dřív, ať nejsi pak ve shonu. Udělej si to tak, aby jsi to stíhala a byla v pohodě :)
  Jo no.. dokonalé Vánoce sníh.. správná atmosféra, klid, světýlka, koledy,...
  Ten krb by byl fajn :)
  Hezký článek.. hezké obrázky. Poslední vidím často :)
  Tak ahoj :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné obrázky a i článek! :)
  Je super, že taťku vidíš alespoň jednou za měsíc a ne třeba za dva. Alespoň se na sebe více těšíte :)
  Já se na Vánoce těším hodně, ale dříve jsem se těšila ještě víc.
  Ráda se dívám, jak sestry mají radost z dárků, které dostanou :)
  A celkově... Vánoce beru jako svátky pohody a radosti a snažím se nestresovat ani nic podobného :)
  Já dárky nakupuju docela ráda, ale balení mě tak nebaví :D

  OdpovědětVymazat
 3. Také zjišťuju, že čím jsem starší, tím menší je pro mě taková ta vánoční atmoška. Myslím, že na to mají vliv tři věci: 1. už nejsem pod stromečkem tolik překvapená, není tu ten kouzelný Ježíšek, 2. není sníh, nebo je ho hrozně málo 3. Vánoce trávím vždycky někde jinde, někdy doma, někdy u babičky, někdy u mamky...
  A navíc mi vadí dvě hlavní věci: vánoční úklid a právě ten stres s dárky. U mě nejsou nákupy velký problém, sice obří davy nesnáším a mám pocit, že mi rupnou nervy a rozbiju výlohu nebo tak něco, ale ještě se to dá, horší jsou peníze, kterých je najednou strašně málo.
  Byla jsem docela ráda, když jsem ve čtvrtek dokoupila poslední dárek a všechno zabalila. Klid a do Štědrého dne žádný stres. Aspoň něco se mi povedlo :)
  Jak si představuju dokonalé Vánoce? Asi stejné, jako teď, jen s menším stresem, menším úklidem a hromadou sněhu :)

  OdpovědětVymazat