11. ledna 2016

Okouzlená nocí - Amy Plum |rezence|

Ahojky :)
Jakl tak koukám, tak tu dlouho nebylo hodně článků. Nějaká recenze knížky byla naposledy v srpnu..woow. Takže bych to asi měla napravit. Mám kopu knížek k recenzi, ale asi nejdřív začnu 2 knížkami, které jsem dostala k Vánocům. Jako první jsem od nejlepší kamarádky dostala knížku od Amy Plum - Okouzlená nocí, kterou jsem zvládla přečíst za 2 dny, no lépe řečeno den a něco :). Dlouho jsem si přála knížku Half Bad (Napůl zlý) od Sally Green a hádejte, jestli jsem jí dostala? Samozřejmě, že jsem si jí rozbalila pod stromečkem a dneska jsem jí dočetla a trvalo mi delší dobu než jsem jí přečetla. Dneska si dáme recenzi Okouzlené nocí :)


Autor: Amy Plum
Název: Okouzlená nocí
Série:  Revenanti (1. díl)
Počet stran: 320
Žánr: Sci-fi, fantasy, román

Anotace/ děj: Šesnáctiletá Kate, žije poklidný život v Brooklynu do té doby než jí zemřou rodiče. Poté se uzavře do sebe a přestěhuje se svou starší sestrou k prarodičům do Paříže. Kate byla vždy snílek a uzavřela se do sebe. Chodila po muzeích a v kavárně si četla starší knížky.
Všechno se změnilo, když potkala okouzlujícího chlapce, který se jmenuje Vincent. Po chvíli však zjistí, že Vincent není obyčejný chlapec. Před Kate stojí zkouška - má s ním být a přijmout ho jaký je a smířit se s tím, co musí dělat, nebo Vincenta nechat a zase se uzavřít do sebe? A je tu ještě jeden problém - kdyby se do Vincenta opravdu zamilovala, dokázala by ho ztratit stejně jako své rodiče?

Slovo čtenářky: Už jenom podle anotace jsem si říkala, že by se mi to mohlo líbit. Celkově mám ráda knížky s nadpřirozenem. Nebaví mě obyčejné příběhy (výjimkou Johna Greena, kdy jsem jako e-book četla Papírová města a musím si je koupit), což podle recenzí můžete vědět. Takže už jen to mi přišlo zajímavý. Líbilo se mi, že tam nebyli upíři, takže pokud nemáte rádi upíry, tak by vás to mohlo také zaujmout :) Příběh mi přišel svým způsobem originální. Především podle ''bytostí'', které tam vystupovali. nechci říct, čím byli, abych neprozradila hlavní tajemství. Jen řeknu, že to byli revenanti (bože to je slovo). Poprvé už jen z toho vyprávění jsem se chvíli ztrácela, co to vlastně znamená. Byla tam akce, napětí i láska a knížka se v podstatě četla sama. Opravdu před autorkou smekám :) A první, co jsem řekla, když jsem to dočetla bylo: ,,Musím mít druhý díl!'' což se mi hned tak nestává. :)


Hodnocení: 95%
2

2 komentáře:

  1. ~Čaué~
    Tuto knihu neznám, ale zní to zajímavě :)
    Mě by docela zajímalo, co je přesně Vincent zač.. Bohužel.. nemám na čtení moc čas :(

    OdpovědětVymazat
  2. Knížku neznám. Obálka se mi moc nelíbí :)

    OdpovědětVymazat