19. července 2017

Seznam přání na prázdniny 2K17

Ahojky,
popravdě dlouho jsem přemýšlela, jak tohle nazvat. je to jeden ze spontálních článků, kterých je tu hromada a těžko říct, jestli ho opravdu vydám. Nicméně jde o seznam věcí, které chci za tychle prázdniny stihnout, nebo se jim více věnovat, protože během školy na ně není zrovna dvakrát čas.

Být aktivní na blogu - jak víte, dost jsem za druhák na blog kašlala. Popravdě druhák bylo moje definitivn  nejhorší období a jsem ráda, že je za mnou. Nebudu lhát, na blog jsem neměla pomyšlení, i když byl čas. Ostatně takhle to nebylo i blogem, skoro jsem nečetla, přestala chodit do posilovny a tak dále. V podstatě jsem se vykašlala na vše, co mě naplňovalo. Chci to změnit a snaším se, i přes to, kdy jsem na brigádě je blog aktivní a takhle to bude i po prázdninách. Nechci si zničit něco, co jsem budovala několik let a je pravda, že i teď se hodně špatně získávají zpátky mí čtenáře, které jsem si sama odradila.


Zlepšit se v angličtině - pokud mě někdo odebírá na facebooku blogu (kdybyste měli zájem, tak je odkaz v menu anebo tady), tak víte, že se malinko snažím psát ohledně příspěvků v angličtině. Upřímně, nevěřím si. Mám z angličtiny za 2 skoro za 1, ale něvěřím si a vím, že to chci zlepšit. Je dost možné, že třeba za měsíc, se už na blogu budou objevovat články česky a zároveň anglicky. Ale rozhodně z toho nebude blog v aj. To nehrozí. Ale věřím, že i když budu aspoň trochu takhle psát, tak se v jazyku zlepším. Mimo jiné si chci koupit knížku v angličtině a trénovat si překlad, který skoro ve škole neděláme. A samozřejmě dál pokračovat filmama a seriálama v angličtině. :)

Zlepšit kvalitu článků - obdivuju všechny, kteří četli staré články. Mě u nich často zůstává rozum stát a divím, co jsem to napsala. Je jasný, že styl psaní se mění, tím jak stárneme. Vždyť mi za rok bude 18 a stále nechápu, jak to tak uteklo. Tomuhle blogu budou letos 4 roky a pro mě je to neuvěřitelný. Od doby, co dělám editace, tak mi to hodně dalo. Sice stále nevím, jak napíšu report na web, ale budiž to budu řešit příští týden. Rozhodně to všechno má vliv i na blog a řekla bych, že dobrý vliv. Nehledě na to, že stále upředňostňuju kvalitu před kvantitou a za den nenapíšu víc než 2 články, protože pak už mi nedávají smysl. Je pravda, že chci tenhle blog posunout dál.

Trávit víc času s kamarády - většinou to bývá tak, že začne škola a aabsolutně na sebe nemáme čas. Mrzí mě to a vím, že jsem takhle přišla o hodně kamarádů, ale na druhou stranu si říkám, že ti, co mi zůstali, jsou ti praví a mám je moc ráda. A jsem spokojená s tím málem, co mám. Jsou moje všechno a jsou moje podpora, když už nemůžu. A chci s nimi trávit svůj čas.

Číst víc knih - tohle je můj kámen úrazu. Jak to myslím? Miluju čtení. Ráda čtu a věnuju se tomu, jenže na to není přes rok moc čas. Většinou jsem přišla unavená ze školy a pak jsem četla povinnou četbu a zpracovávala jí... a celkově toho bylo moc. Proto teď chci dočíst povinnou četbu a pak se věnovat malé hromádce knih, kterou jsem dostala nebo si kupila a konečně to chci přečíst.

Pohnout s knihou - ano, neustále o tom mluvím a pořád nic. Abych to uvedla na pravou míru. Napsala jsem ji a má 200 stran, ale nelíbí se mi to a začala jsem od znovu a pozměnila příběh, takže mám nějakých 14 (?) stránek a chci s tím pohnout dál. Alespoň se chci dostat na nějakou 60 stranu, protože pak už to jde snáž.

Cestovat - to tu je snad každý rok. Miluju cestování, ačkoliv jsem nebyla nikdy v cizině (pozn.: Německo a Slovensko nepočítám jako cizinu). Poprvé se podívám tenhle rok do Itálie. Sice to není v době prázdnin, ale nesmírně se tam těším. Je pravda, že s rodinou jezdíme spíše po Česku, ale to mi nevadí, protože Čechy mají spoustu krásných míst. Rozhodně budu na můj vkus často v Praze. A to ať už za návštevou rodiny nebo kvůli pracovním příležitostem. Moc se ale těším na výlety po hradech a zámcích. :)

Nosit šperky - tohle tu ještě nikdy jako přání nebylo. :D Jde o to, že i přesto, že jsem holka, která má ráda šperky a krásu a kosmetiku atd..to moc nenosím. Nedávno jsem provyházela šperkovničku a vyhodila jsem z ní asi tak 70% všeho. Zůstalo mi toho dost, protože šperky dostávám neustále, ale jsem líná na to nosit je. Nicméně se chci přes prázdniny naučit zase nosit to všechno kromě náramků a náhrdelníků, u toho jsem si neodvykla, ale na naušnice jsem si odvykla.

Posilovna - dobře, smířila jsem s tím, že já hubená prostě nebudu. I kdybych se rozkrájela, tak by to nemohlo. Měla jsem dost diet a stejně to nepomohlo. Upřímně, cvičení nikdy nebyla moje doména. Já a běh nejdeme dohromady a prostě nikdy nebudeme kamarádi, protože mě to nebaví. Pak jsem někdy v půli prváku zlanařila kamarádku, abychom spolu chodili do posilovny a řeknu vám, nic lepšího pro mě není :D Nejde o to, že jsem si zpevnila tělo a konečně získala nějaký ten zadek, který by za něco stál (i když to nebylo něco za to bych nebyla ráda), ale s nikým jsem si neudělala tak dobrý a pevný vztah jako právě s mojí kamarádkou. A jsem moc ráda, že nám tohle kamarádství tak moc drží a jsem ráda, že jí mám. Než jsem začala chodit do posilovny, tak jsem nevěřila, že by něco jako posilovna mohlo vůbec chybět. A ono se to stalo. Začala jsem chodit na krav magu a moc mi chyběla posilovna. I teď mi chybí, takže tam asi brzo začnu zase chodit. Podle mě mi nechybí to místo, ale ten pocit lehkosti a to, jak jsem viděla, že to s mým tělem něco dělá. Dokonce i běhání na pásu mě bavilo víc než běhání pitomých koleček a školním hřišti.

Být šťastná - tenhle bod by nejvíc potěšil kamarádku a přítele. Je pravda, že po dlouhém a složitém období jsem ráda, že jsem zpátky jak holka, co se umí bavit, směje se a hlavně neustále nebrečí a není zachmuřená. Jasně, že úsměv na tváři nebudu mít každý den, ale konečně si zase užívám svůj život a nekoketuju s myšlenkou, že by bylo lepší, kdybych tu nebyla. Ostatně i o tomhle tu byl lehký náznak v článku o sebepoškozování tady.
1

1 komentář:

  1. Jsou to samé reálně věci. Nevidím důvod, který by ti v tomhle mohl zabránit. Jednou jsem si koupila knížku v aj - All the bright places, že si vyzkouším, jaké to je. Zvládla jsem to. Jen ti doporučuji nečti nějaké složité. Začni třeba taky se stejnou knížkou jako já.
    Kvalita článků se postupně zlepšuje, jak píšeš. To, co jsem psala na začátku, a to, co píšu teď, je úplné nebe a dudy.

    Andey
    lifeis-beautiful.blog.cz

    OdpovědětVymazat