9. listopadu 2017

Florencie |Travelling|

Přeji pěkný den všem,
pamatujete si ještě jak jsem psala, že jedu se školou do Itálie? Na seznamu měst, které jsme navštívili byla i Florencie. Bez mušenní přiznávám, že Řím jako takový mě nenadchnul (památky má honosné, ale město je otřesné..minimálně ten bordel), Verona už vůbec ne, ale Florencie ano. Je to kouzelné místo, které čiří svou historií a mimo jiné je jedno z nejčistčích,


Florencie mě uchvátila už, když jsme přijeli. Vidět staré náměstí s dómy, chrámy.. a já nevím čím vším dalších je prostě něco dokonalého. Moje přání, co se týkalo Florencie, bylo navštívit chrám Santa Marie del Fiore. Toužila jsem po tom už od doby, co jsme brali renesanci v literatuře. A upřímně, ten velkolepý obr mě nezklamal. Byla jsem z toho komplexu v šoku. Nečekala jsem, že je to tak velké a rozlehlé a najednu stranu mě mrzí, že jsem neobězovala 15€ a nešla se mrknout dovnitř.

 


Ve Florencii bylo strašně moc soch. V životě jsem v jednm městě neviděla tolik soch na jednom místě. Na každém rohu byla socha. Viděla jsem tam kopii sochy Davida, kterou určtě každý zná. S kamarádkou jsem se byla podívat do Boboliho zahrad, které jsou taky obrovské, ale hlavně je od tamtud hezky vidět na celou Florencii. Měli jsme tu smůlu, že většina památek měla zavřeno, kvůli tomu, že byla neděle, ale i tak to bylo moc pěkné.

Bohužel naše další smůla byla v tom, že nám celý den ve Florencii pršelo a komplet jsme zmokli.  Na druhou stranu jsem obdivovala pohotovost a přizpůsobivost venkovních prodejců, kteří okamžitě nabízeli pláštěnky a deštníky. Rozhodně tím mnoho lidí zachránili. :D


Moje první zmrzlina v Itálii byla právě ve Florencii, kdy jsem měla karamelovou. V životě jsme neměla, takhle dobrou zmrzlinu. Jestli Italové něco umí, tak je to pizza a zmrzlina, protože obě se s tím, co je tady nedá moc srovnat. Jsem milovním zmrzliny a vážně takhle dobrou kopečkovou zmrzlinu, kde bych měla kousky něčeho, ještě neměla.

Rozhodně bych za sebe Florencii doporučila, protože je překrásná. :)
P.S: Moc se omlouvám, ale pohled na Florencii se mi z mobilu smazal, takže ho uvidíte jindy.


1

1 komentář:

  1. S tou zmrzlinou je to pravda :) My si dali v Benátkách pistáciovou a fakt jsi tam cítila chuť ořechů! Vůbec to nechutnala jako ta u nás :) Také nás překvapilo, že lidi říkají, že Benátky jsou špinavé město, ale nám tam přišlo celkem čisto :) Je hezké, že jste takhle se školou vyrazili di ciziny :)

    WantBeFitM

    OdpovědětVymazat